Bolesność i puchnięcie nogi a zakrzepica żył

W niedzielę już pytałam co się ze mną dzieje. Dalej puchnie mi noga. Wczoraj zrobiłam badanie D-dimerów -wynik to 605. Od lat biorę Xarelto i nigdy mi tak nie puchła i bolała noga. Czy to może być zakrzepica?

Nie podała Pani zakresu referencyjnego laboratorium, w którym wykonała Pani badanie D-dimerów. Wynik w normie wyklucza zakrzepicę żylną, natomiast podwyższony jej nie potwierdza (może być podwyższony z innych przyczyn, np. stanu zapalnego). Złotym standardem w diagnostyce zakrzepicy żył kończyn dolnych jest USG Doppler, także sugeruję zgłosić się do lekarza, który wykona wspomniane badanie.