Bolesność jajników i krwawienie po zastosowaniu Escapelle

Witam. Mój problem wygląda następująco: 23.01, 2 dni po okresie, wzięłam tabletkę escapelle (ok.16h po stosunku). 27.01 wystąpiło u mnie 2dniowe krwawienie, obecnie 290,1-01,02mam ból jajników. Jest on bardzo mały, ale bardzo mnie to martwi. Czy to jeden z efektów ubocznych escapelle czy może objaw jakiejś choroby? Słyszałam o przypadkach zachorowań po "pigułkach po". Dodam, że mam 20 lat, escapelle przyjęłam 3 raz w życiu (nie miałam wcześniej skutków ubocznych), cykle mam dość nieregularne.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Opisane objawy mogą być działaniem niepożądanym preparatu. Jeśli nie ustąpią lub pojawią się nowe niepokojące objawy proszę się udać do ginekologa
Pozdrawiam