Bolesność kręgosłupa promieniująca do kolana

Co 4-5 msc.mam okropne bóle z uciskiem na nerw,promieniujące do kolana.Rehab.i zastrzyki pomoga na krótko i dalej ból.Proszę o interpretację wyniku MR.Drobne nadłamania płytek granicznych trzonów kręgów Th10-L3.Obniżenie sygnału (dehydratacja) w obraz.T2-zal.i obniżenie wysokości krąż.L2/L3.Na poziomie L2/L3.L3-L4,L4/L5 niewielkie wypukliny tylne.Cechy zmniejszenia wejść do otworów m/kr. z możliwością kontaktu z korzonkami nerw.,z modelacją worka oponowego.Na poz.L5/S1 niewielka wypuklina tylna.

Aleksander Ropielewski

Opis MR jak najbardziej wskazuje na występowanie zmian wytwórczo zwyrodnieniowych i dyskopatii mogących dawać opisywane przez Panią silne dolegliwości bólowe. W tej sytuacji sugeruję kontakt z poradnią leczenia bólu przewlekłego oraz neurochirurgiem celem rozważenia możłiwości leczenia zabiegowego.