Wynik MR lordozy lędźwiowej
MR wykazało -lordoza lędzwiowa spłycona -kanał kręgowy w odcinku lędźwiowym fizjologicznie wąski -zmian wytwórcze na krawędziach tylnych trzonów lędźwiowych -przepukliny dotrzonowe w trzonach L1-L4 -krążki m-k w odc L/S zachowane prawidłowo; -okrężne wypukliny krążków m-k L3/4 i L4/L5 z modelacją worka oponowego obustronnym zwężeniem otworów m-k i z możliwością kontaktu z korzonkami nerwowymi; -centralna wypuklina krążka L5/S1 z dyskretną modelacją worka oponowego,ostre ustawienie k.krzyż

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wyniki badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.