Lordoza lędźwiopwa spłycona z cechami obniżenia wysokości
Mężcz.45 l. Badanie MR wykazało: lordozę lędźwiową spłyconą, krążek m-k L5/S1 z cechami obniżenia wysokości i sygnału, zmiany wytwórcze na krawędziach powierzchni trzonów i w stawach m-k, trzon L1 o obniżonej wysokości bardziej przedniej o o złamanych górnej i dolnej blaszce granicznej o prawidłowym sygnale, tylna wypuklina krążka L4/5 z modelacją worka oponowego, tylno-lewoboczna przepuklina krążka L5/S1 z modelacją worka oponowego i zwężeniem lewego stożka. Proszę o wyjaśnienie.

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje an występowanie zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.