Co oznacza wynik MR kręgosłupa i jakie zastosować leczenie?

WITAM OTRZYMAŁEM WŁAŚNIE WYNIK MR KRĘGOSŁUP LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWY BEZ KONTRASTU Z OPISEM I PROSZĘ O INTERPRETACJĘ BADANIE MR W SEKWENCJI SE,FSE,OBRAZY T1-,T2-ZALEŻNE,W PŁASZCZYZNACH STRZAŁKOWEJ I POPRZECZNEJ WYKAZAŁO; -ZBADANO KRĘGOSŁUP OD WYSOKOŚCI Th7; -SPŁYCENIE LORDOZY LĘDŹWIOWEJ; -NACZYNIAK W TRZONIE KRĘGU TH9,OBNIŻENIE WYSOKOŚCI PRZEDNIEJ I ŚRODKOWEJ CZĘŚCI TRZONU TH9 Z GŁĘBOKIM NADŁAMANIEM BLASZKI GRANICZNEJ DOLNEJ POWIERZCHNI TRZONU; ZMIANY ZWYRODNIENIOWE W POSTACI DEHYDRATACJI I OBNIŻENIA WYSOKOŚCI KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH TH10-11,TH11-12,L5-S1 ORAZ CZĘŚCIOWA DEHYDRATACJA POZOSTAŁYCH KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH W ODCINKU L KRĘGOSŁUPA GŁ.L4-L5; -UWYPUKLENIE DO TYŁU KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO TH10-11, TH11-12 Z MODELACJĄ WORKA OPONOWEGO; -DROBNE OGNISKO W TYLNEJ CZĘŚCI KRZYŻA MIĘDZYKRĘGOWEGO L4-L5 O PODWYŻSZONYM SYGNALE W OBRAZACH T2 ZAL. I STIR-CECHY USZKODZENIA PIERŚCIENIA WŁUKNISTEGO; -TOWARZYSZĄCA NIEWIELKIEJ OSTEOFITOZIE KRAWĘDZIOWEJ OKRĘŻNA WYPUKLINA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO L4-L5 Z MODELACJĄ WORKA OPONOWEGO I OBUSTRONNYM ZWĘŻENIEM OTWORÓW M-KRĘGOWYCH; -DROBNA TYLNA PRZEPUKLINA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO L5-S1 ZE ZWĘŻENIEM ZACHYŁKÓW BOCZNYCH Z MOŻLIWOŚCIĄ KONTAKTU KORZENIAMI NERWOWYMI ORAZ ZE ZWĘŻENIEM OTWORÓW M-KRĘGOWYCH; -STOŻEK KOŃCOWY RDZENIA KRĘGOWEGO ZACHOWANY PRAWIDŁOWO; -BLASZKI GRANICZNE TRZONÓW KRĘGÓW TH10-TH12 O NIERÓWNYCH OBRYSACH Z DROBNYMI PRZEPUKLINAMI DOTRZONOWYMI ; -BLASZKI GRANICZNE SĄSIADUJĄCYCH TRZONÓW KRĘGÓW TH9-10,L5-S1 Z ODCZYNEM W TKANCE KOSTNEJ PODCHRZĘSTNEJ; -DROBNE OGNISKA ZWYRODNIENIA TŁUSZCZOWEGO W TRZONACH KRĘGOWYCH; -ZMIANY ZWYRODNIENIOWO-WYTWÓRCZE NA KRAWĘDZIACH TRZONÓW I W STAWACH M-K Z PRZEWĘŻENIEM OTWORÓW M-K SZCZEGÓLNIE W ODCINKU DOLNYM ORAZ PRZEGRUBIENIEM WIĄZADEŁ ŻÓŁTYCH; -OSTRE USTAWIENIE KOŚCI KRZYŻOWEJ WYNIK ZROBIONO 24 GRUDNIA 2017 R PROSZĘ O ODPOWIEDŹ CO I JAK CO DO PROGNOZ I LECZENIA Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są i od kiedy dolegliwości ? wskazana jest konsultacja neurochirurga i ew ortopedy