Co oznacza wynik MR kręgosłupa 41-letniego mężczyzny?

Co oznacza opis MR kręgosłupa: -część.dehydratacja kr.międzykręgowych L2/3/4/5 oraz kr.L5/S1 o obniżonej wysokości i sygnale. -blaszki graniczne trzonów L1-S1 nierówne z podchrzęstną przebudową trzonów L5-S1. -drobne naczyniaki w trzonach L1 i L3. -zmiany wytwórcze na tylno bocznych krawędziach trzonów oraz w stawach m-k,pogrubienie wiązadeł żółtych ze zwęż. światła otworów m-k. -szeroka okrężna wypuklina krążka mk L5/S1 z modelacją worka oponowego,przewężeniem otworów mk z uciskiem k.nerw.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy ? Sadze ze wskazana jest konsultacja lekarza neurochirurga