Bolesność łydki a stosowanie Cerazette

Dzień dobry! Pytałam ostatnio Państwa o ból w łydce. Utrzymuje się on dalej, więc udałam się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu mnie nie stwierdził objawów zakrzepicy. Ponadto dla własnego spokoju zrobiłam D dimery- wynik w normie 0,16 (zakres normy 0,00 - 0,50). Czy mogę być zatem spokojna, iż to nie objaw zakrzepicy? Nie wiem, czy może być spowodowany ból w jednym miejscu łydki. Przyjmuję Cerazette. Wcześniej źle reagowałam na dwuskładnikową antykoncepcję. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

Tzn tak bez badania pacjenta nikt nie napisze Pani że nie ma Pani tego czy tam tamtego. Konieczne jest badanie lekarskie. Jeżeli lekarz badający nie stwierdził patologii to dlaczego miałaby Pani mu nie wierzyć?

Renata GrzechociĹska

Pozion D-dimerow wykluczył obecność zakrzepicy, jeśli dotychczas źle Pani reagowała na antykoncepcję może warto pomyśleć o zmianie sposobu jej stosowania. Jeśli w dalszym ciągu obawia się Pani zakrzepicy może Pani wykonać USG doppler kończyn dolnych.