Bolesność małżowin usznych a wyczuwalne grudki

mam bóle małżowin usznych i wyczuwalne bruzdki gulki na prawej małżowinie ten ból skupia się od zewnętrznej strony zaraz u nasady załamania małżowiny prawe ucho to zewnętrzna górna część płatka małżowiny są w tych miejscach wyraźnie czerwone i czasem czuję uderzenia fal gorąca lub takie gorące pulsowanie bardzo bolą przy dotyku.Objawy czego są te symptomy jak to leczyć i temu zapobiegać ?

z pani opisu nadal nie wiem gdzie to jest. ale trzeba zobaczyc zeby dac taka odpowiedz a i tak bedzie trudno zapewne, bez obejrzenia nie można tu wnosić