Bolesność nadbrzusza a badania diagnostyczne

Witam, od trzech miesięcy mam bóle w lewej części nadbrzusza. Ból nie jest bardzo silny ale towarzyszy mi prawie cały dzień. Nasila się po zjedzeniu słodyczy lub tłustych potraw. Ostatnio również zaczął promieniować na plecy. Gastroskopia wykazała zapalenie błony śluzowej żołądka. Kolonoskopia prawidłowa. Badania na amylazę oraz lipazę- w normie.Próby wątrobowe w normie. Czy możliwe ,że to trzustka? Czy jednak dolegliwości mogą być spowodowane zapaleniem żołądka?

Witam
Prawdopodobnie dolegliwości są spowodowane dolegliwościami żołądkowymi, domyślam się że w gastroskopii stwierdzono również obecność żółci w żołądku - jako refluks dwunastniczo -żołądkowy lub żołądkowo - przełykowy, które nasilają się o zjedzeniu słodyczy. Proponuję wyeliminować słodycze z diety, a dolegliwości miną.

Z poważaniem
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej