Bolesność nadgarstków a ograniczenie ruchomości
opisze w 3.wiadomościach mój przypadek jest nie typowy.Od lat szukam pomocy... zaczęło się lata temu od bólu nadgarstków(obrzęk i ból)"atak" trwa od 3do 6dni i powtarza się co 6-12mc ,natomiast problem z ruchomością stawu jest cały czas tzn nie mogę zgiąć dłoni bardziej niż 30% w nadgarstku.Jest opór, a jak próbuje dalej to boli.badanie RTG w normie ,USG też (lekkie osteofity)w przeciągu ostatnich 5lat systematycznie dołączałysie kolejne stawy.najpierw stopy(nie mogę ustać na palcach)..

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Proszę zgłosić się do reumatologa, objawy sugerują chorobę o podłożu reumatycznym.
Oczywiście diagnostyką i leczeniem powinien zająć się ortopeda. Trzeba też w pierwszej kolejności wykluczyć reumatoidalne zapalenie stawów oraz dnę moczanową. Do rozważenia pełnia diagnostyka w zakresie zespołu cieśni nadgarstka (np. EMG). Decyzję w sprawie dalszego postępowania powinien podjąć ortopeda prowadzący.