Bolesność okolicy żeber a stosowane leki

Dzień dobry! Od tygodnia bolało mnie w prawym boku pod żebrem. Lekarz rodzinny zlecił mi badania. Oto wyniki: alat-70, aspat-25, bilirubina-0,79, ggtp- 71,Hbs-0. Dodam że ból pojawił się podczas leczenia Diclakiem. Lekarz stwierdził że mam problem z alkoholem. Bardzo mnie to zabolało bo alkoholu nie piję. Czy takie wyniki mogą być spowodowane lekami. Dodam że w ostatnim czasie brałam Diane na łysienie i biorę na stałe betaserc na zawroty. Mam 40 lat. Pozdrawiam Kasia

Magdalena StusiĹska

Wyniki Pani prób wątrobowych na pewno są podwyższone- o tym dlaczego trudno wnioskować na podstawie tego co Pani napisała, natomiast Diane może mieć wpływ na czynność wątroby- czy wspominała Pani lekarzowi o tym leku? Jeżeli chodzi o sugestię lekarza dotyczącą alkoholu- być może miał podstawy do wydania takiego stwierdzenia?