Bolesność okolicy żeber po wstawieniu stabilizatora kręgosłupa

Jestem 3 lata po operacji kręgosłupa piersiowego/ złamanie kręgu Th 11/ Mam wstawiony stabilizator. Niepokoję się bólem jaki teraz odczuwam z przodu w rejonie żeber. Nadmieniam, że takie bóle miałam przed operacją i wytłumaczono mi , że to korzenie nerwowe biegnące ze złamanego kręgu. Czy to możliwe, że znowu się tam coś dzieje i jak to sprawdzić?

Uszkodzenie okołourazowe nerwu międzyżebrowego może powodować przewlekłe tj latami trwające bóle. Po wykluczeniu innych przyczyn można taki nerw wyłączyć blokadą.