Bolesność kręgosłupa a trudności w poruszaniu się
Witam! Mam silny ból kręgosłupa i czasami nie potrafię zrobić kroku do przodu. Jestem na lekach przeciwbólowych i borę mydokalm forte. Zrobiłam badanie RTG i wyszło: nierówny zarys płytek granicznych kręgów L5-S1, obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1, wyostrzenie krawędzi kręgów L5-S1, poziome ustawienie kości krzyżowej. Jak to się leczy?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Najpewniej powodem dolegliwości jest ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych lub rdzeń kręgowy. Należy wykonać badanie rezonansu magnetycznego w celu oceny zmian w kręgosłupie. Przy tak nasilonych objawach leczeniem z wyboru jest operacja. Proponuję wizytę na pogotowiu.