Bolesny krwiak nad powięzią
3.10.15 urodziłam przez CC syna. Wczoraj podczas usg okazało się że nad powięzią mam 6 cm krwiaka który boli. Jakie postępowanie zaleciłby Pan doktor? Czy możliwe jest, że rana źle się goi ze względu na zakażenie szpitalne, czy wynikać to może z innych powodów? Jakie badania wykonać by mieć pewność? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź gdyż boję się że znów czeka mnie operacja...

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Osobiście spunktowałbym tego krwiaka w pierwszej kolejności, możliwe, że będzie potrzeba jego zdrenowania. Wszystko w znieczuleniu miejscowym. Wówczas rana powinna zacząć goić się samoczynnie a Pani samopoczucie, także ogólne się poprawić. Jeżeli gojenie nadal byłoby utrudnione, wówczas potrzeba zrosić by było posiew. Także, gdy płyn z krwiaka byłby ropny. Myślę, że tak jednak nie jest. byłby trochę inne dolegliwości.
Dr n. med. Igor Madej
Szanowna Pani - pojawienie się takiego krwiaka jest wynikiem wynaczynienia naczyniowego z rany pooperacyjnej, Proponuję maść hirudoid (Heparyna), jeżeli jest to krwiak duży może nie zadziałać - ale szansa jest.. Bardzo często jeżeli nie dochodzi do zakażenia, zmianę się monitoruje w USG i czeka aż sam się wchłonie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg