Borrelia burgdorferi w badaniu na boreliozę

Odebrałam córki badanie w kierunku BOLERIOZY prosze o odczytanie wyniku czy córka jest chora,Borrelia burgdorferi(ICD-9;S21)Przeciwciaław kl.IgG <5,000wynik ujemny <10AU/ml wynik wątpliwy 10-15 AU/mlwynik dodatni >15AU/ml Boerioza(ICD-9;S25)Przeciwciała w kl.IgM 5,08wynik ujemny<18AU/mlwynik wątpliwy 18-22AU/mlwynik dodatni>22AU/mlBadanie wykonano metodą CLIA na analizatorze Liaison

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ujemne przeciwciała IgM i IgG świadczą o tym, że dziecko jest zdrowe.