Brak aktywności seksualnej a żylaki jąder

Dzien dobry; czy brak jakiejkolwiek aktywnosci seksualnej (seks, masturbacja) jest szkodliwy i na co szkodzi? czy wplywa to na zylaki jader lub inne choroby?

Patrząc od strony medycznej brak jakiejkolwiek aktywności seksualnej nie ma wpływu na żylaki jąder lub występowanie innych chorób.
Patrząc od strony psychologicznej to zależy, czy brak aktywności seksualnej to kwestia Pana wyboru, konieczności, czy może np. niskiego libido.

Warto wiedzieć, że niskie libido lub jego brak może być oznaką wielu chorób lub zaburzeń hormonalnych , takich jak: cukrzyca, anemia, choroby serca, hiperpolaktynemia, hipogonadyzm.

W razie wątpliwości proszę udać się na konsultację do seksuologa.

Organizm potrafi sam poradzić sobie z taką sytuacją i opróżniać gruczoły produkujące składniki ejakulatu pod postacią polucji - zmazów nocnych.