Brak aktywności seksualnej a żylaki jąder

Dzien dobry; czy brak jakiejkolwiek aktywnosci seksualnej (seks, masturbacja) jest szkodliwy i na co szkodzi? czy wplywa to na zylaki jader lub inne choroby?
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Patrząc od strony medycznej brak jakiejkolwiek aktywności seksualnej nie ma wpływu na żylaki jąder lub występowanie innych chorób.
Patrząc od strony psychologicznej to zależy, czy brak aktywności seksualnej to kwestia Pana wyboru, konieczności, czy może np. niskiego libido.

Warto wiedzieć, że niskie libido lub jego brak może być oznaką wielu chorób lub zaburzeń hormonalnych , takich jak: cukrzyca, anemia, choroby serca, hiperpolaktynemia, hipogonadyzm.

W razie wątpliwości proszę udać się na konsultację do seksuologa.

0

Organizm potrafi sam poradzić sobie z taką sytuacją i opróżniać gruczoły produkujące składniki ejakulatu pod postacią polucji - zmazów nocnych.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy