Brak apetytu i żółta cera u 7-latki

Witam, niepokoją mnie wyniki badń córki wiek 7 lat. Zaobserwowałam brak apetytu, mała masa ciała 18 kg - wzrost 122 cm. Ostatnio ma podkrążone i zasiniałe oczy i jest bardzo blado - żółta cera. Córka na nic nie choruje przewlekle. Wyniki które mnie niepokoją to : HCT-36,7%, MCV-76,9 fl, MCHC-37,3 g/dl, MXD-0,8 x10(3)/ul, neurofile 32%, monocyty - 1%, żelazo - 34,5 ug/dl. Reszta jest w normie. Lekarz mówi, że to nic poważnego i mam córce dawać żelazo bez recepty dostępne w aptece.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie pozostałe wyniki są w normie, to tak jak zalecił lekarz pediatra, proszę rozpocząć suplementację żelaza.