Brak krwawienia podczas 3 tabletki antykoncepcyjnej placebo

Jestem na pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych i podczas brania 3 tabletki placebo nie dostałam jeszcze okresu, czy to może oznaczać ciążę? zawsze zabezpieczałam sie z partnerem jeszcze prezerwatywą i nigdy nie pękła, ani nie kończył we mnie. została mi jeszcze jedna tabletka placebo. co mam zrobić jak nie odstanę okresu?

Jeżeli stosowała Pani preparat prawidłowo niema powodów do obaw. Czasami bywa tak że w trakcie stosowania prep antykoncepcyjnych krwawienie miesiączkowe występuje nieco póżniej, jest skąpe lub może go nie być wcale. Może tak jest tylko podczas pierwszego opakowania. Zaczekajmy więc do kolejnego krwawienia. Jeżeli ginekolog potwierdzi że wszystko jest bez zmian w badaniu to musi się Pani zastanowić czy akceptuje Pani taką sytuacje czy może zmienić po 3 m-cach preparat.