Brak krwawienia z odstawienia a stosowanie leków na przeziębienie

Witam. Od ok. pół roku stosuję tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio były to 3 opak. bez przerwy, następnie w 2 dzień wystąpiło krwawienie z odstawienia. Potem przyjmowałam tabletki o tej samej porze, o żadnej nie zapomniałam, ale przyjmowałam leki na przeziębienie, a także wystąpiły kilkukrotnie biegunki, jednak nie bezpośrednio po zażyciu tabletki, a dopiero kolejnego dnia. Dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywą. Dziś jest 3 dzień przerwy a krwawienie nie występuje, czy mogę być w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży jest raczej niskie. Dla pewności proponuję wykonac test ciążowy. Jeżeli krwawienie nie wystąpi w krótkim okresie czasu konieczna wizyta u ginekologa. Lepiej jest wykonac badanie beta hcg z krwi. Jeżeli dodatnie proszę nie przyjmowac tabletek i jak najszybciej udac się do ginekologa.