Brak miesiączki i ryzyko ciąży przy tabletkach Naraya

Dzien dobry. Mam 21 lat i miesiac temu zaczelam brac tabetki antykoncepcyjne po raz pierwszy w zyciu (Naraya). Pierwsza tabletke wzielam w pierwszy dzien miesiaczki. Po ok tygodniu az do teraz wspolzylam z chlopakiem. Dzis jest wtorek, ostatnia tabletke bralam w sobote, a nadal nie dostalam miesiaczki. Czy istnieje ryzyko, ze jestem w ciazy? Z gory dziekuje za pomoc! pozdrawiam!

Witam. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie ryzyko ciąży jest znikome. Zdarza się że krwawienie z odstawienia nie występuje pomimo zrobienia normalnje 7-dniowej przerwy - jest to reakcja na utzrymujący się w organizmie wysoki poziom hormonów. Jeśli sytuacja powtórzy się w kolejnym cyklu proszę skonsultować się z ginekologiem.