Interakcje antybiotyku i tabletek antykoncepcyjnych

Dzis wzielam 4 tabletke antykonc.od dwoch dni przechodze biegunke mialam tez 2 dni goraczke,biore antybiotyk ospamox na zapalenie gardla.dzis wieczorem ostatni raz wezme antybiotyk.Jeszcze nie wspolzylam z mezem bo dopiero zaczelam brac tabletki od pierwszego krwawienia,a teraz to ile mam czasu czekac az sie unormuje.?i czy wszystko dobrze bo bralam tabletki antykonc.a jednoczesnie antybiotyk to czyli teraz mam czekac ze wspolzyciem do nastepnego opakowania?prosze o pilna odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatkowe zabezpieczenie należy zastosować przez okres 7 dni od zakończenia antybiotykoterapii.