Brak miesiączki od 2 lat a wyniki badań hormonalnych

Witam, proszę o interpretację wyników FSH i LH wykonane jednego dnia a zupełnie nie rozumiem wyników, które stoją w sprzeczności z sobą bo FSH wykazuje po menopauzie a LH fazę owulacji? Mam 52 lata i 2 lata bez miesiączki, uderzenia gorąca i inne objawy czasu przekwitania. FSH 44,5 mlU/ml faza pęcherzykowa:3,5-12,5 faza owulacji:4,7-21,5 faza lutealna:1,7-7,7 po przekwitaniu: 25,8-134,8 LH: 38,5 mlU/ml faza pęcherzykowa:2,4-12,6 faza owulacji:14-95,6 faza lutealna 1-11,4 po przekwitaniu7,7-58

Lek. Tomasz Budlewski

lh także jest w normie po przekwitaniu. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.