Brak miesiączki od 3. miesięcy a możliwość ciąży u 46-latki

nie mam mieisaczki od 3 miesiecy, mam 46 lat, boje sie ze to ciaza, miesiaczki od ponad roku mam nieregularne, prosze o porade

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Biorąc pod uwagę Pani wiek i nieregularność dotychczasowych miesiączek, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że rozpoczyna się u Pani menopauza. Teoretycznie ciąża nie jest jednak wykluczona. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.