Brak miesiączki od trzech lat a konieczność zabezpieczania

Witam. W maju 2012 r. przeszłam operację oszczedzająca piersi. Od lipca 2012 r. biore Tamoxifen( mam przyjmowac go 5 lat), a od pazdziernia 2012 r. otrzymałam 24 dawki Zoladexu- implantu podskórnego. Od pazdzierniak 2012 r. przestałam też miesiączkowac. Miałam wybuchy goraca, kołatanie serca, czyli wszelkie objawy menopauzy. Do sierpnia tego roku miałam 3 razy łyżeczkowana macice. Czy skoro nie miesiączkuje juz prawie 3 lata, mogę się nie zabezpieczac, by nie zajść w ciążę? Mam 51 lat.

Piotr Pilarski

Wydaje mi się, że tak jednak taką decyzję może podjąć tylko lekarz prowadzący.

Pozdrawiam.