Brak miesiączki po porodzie a ryzyko kolejnej ciąży

Witam mam 23 lata dziś minelo dwa miesiace od porodu cc. nie dostalam jeszcze miesiaczki a Wczoraj kochalismy sie z mezem i pekla nam prezerwatywa czy moglam zajsc w ciaze? dodam ze w ubiegly wtorek bylam na kontroli i moja macica sie jeszcze nie obkurczyla oraz ze do wczoraj wydzielina z pochwy byla leeko zabarwiona krwia. czy mam prawo zglosic sie do mojego lekarza po tabletke72h po bardzo prosze o odp

Renata GrzechociĹska

Witam.
Oczywiście, że ma Pani takie prawo. Jednak jeśli karmi Pani piersią, tabletek tych nie powinno się stosować. Z racji tego, że do tej pory od czasu porodu nie wystąpiła u Pani miesiączka ryzyko ciąży jest niskie.
Pozdrawiam