Brak miesiączki po zastosowaniu PostinorDuo

2 miesiące temu doszło do prawdopodobieństwa wystąpienia spermy w okolicy pochwy podczas pettingu. Zażyłam tabletkę PostinorDuo,nie miałam skutków ubocznych,okres był. Ostatni okres dostałam 15.12. Po tym czasie nie miałam kontaków seksualnych. Do dzisiejszego dnia (14.01) nie dostałam miesiączki, a cykle miałam raczej regularne. Zrobiłam także trzy różne testy ciążowe i wszystkie negatywne. Mam także taki biały śluz i wzdęty brzuch. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli zastosowała Pani postinor duo w czasie do 72h od potencjalnego kontaktu dróg rodnych z nasieniem to nie ma ryzyka ciąży. Ponieważ postinor duo zawiera dużą dawkę progesteronu może on zaburzać cykl miesiączkowy i równowagę hormonalną i jest to jeden z objawów niepożądanych stosowania tego leku.