Brak miesiączki - test ciążowy negatywny

Witam. Mam regularne okresy 28-29 dni. Ostatnią miesiączkę dostałam 22 marca. Po tym czasie współżyłam z partnerem, jednak zawsze zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Dziś jest już 28 kwiecień i nadal nie mam okresu. Minęło już 37 dni (chcę podkreślić, że wcześniej nie miałam opóźnień większych niż 1-2 dni). Czy to możliwe, że jestem w ciąży, skoro wykonałam test 7 dni po terminie oczekiwanej miesiączki i wyszedł negatywny? Dodam, że nie mam upławów, czy plamień, śluz jest biały i "zdrowy". Nie zauważyłam też żadnych oznak nadchodzącego okresu, jedynie delikatny ucisk obu jajników (nie kłucie jednego jak w trakcie owulacji). Planuję powtórzyć test, następnie zrobić badanie krwi na odpowiednie hormony i razem z nim wybrać się do ginekologa. Wiem, że stres w jakim się teraz znajduję i niepewność mogą wpływać na menstruację, dlatego proszę o wcześniejszą poradę, tym bardziej, że badania uda mi się odebrać dopiero po weekendzie majowym. Czy krótka (jednodniowa) wycieczka może również opóźnić okres? Wybrałam się na taką w dniu spodziewanego krwawienia, jednak nie jechałam nigdzie daleko, ani na długo.

Witam serdecznie!

Istnieje wiele przyczyn mogących wpływać na długość cyklu. Do najczęstszych zalicza się zmianę diety (głównie restrykcyjna dieta), wzmożony wysiłek fizyczny, stres, infekcja, stosowane leki, zmiana klimatu (wycieczki w inny region kraku/ świata).

Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki po 14 dniach od daty zbliżenia, co przy regularnych 28dniowych cyklach zwykle pokrywa się z pierwszym dniem planowanej miesiączki. Test wykonany tydzień po tym terminie raczej wyklucza ciążę, nawet jeśli wykonywany był z popołudniowe porcjo moczu (zaleca się wykonywanie testu z rana, kiedy mocz ma największe stężenie). Dla pewności sugerowałabym powtórzyć test. Oznaczenie gonadotropiny kosmówkowej jest najodpowiedniejszym testem do wykluczenia ewntualnej ciąży ze względu na jego całkowitą (100%) wiarygodność.

Stosowanie prezerwatywy zgodnie z zaleceniami producenta daje niewielkie ryzyko ciąży. Jeżeli zatem założyliście ją Państwo na samym początku zbliżenia, jeszcze przed penetracją nie ma powodu do obaw.

W przypadku negatywnego wyniku testu konieczna będzie wizyta u ginekologa, który uszczegółowi wywiad, a następnie Panią zbada, co pozwoli na ustalenie przyczyny wydłużenia cyklu.

Pozdrawiam.