Brak okresu a ryzyko ciąży lub nawrotu problemów hormonalnych

Witam. Współżyłam z chłopakiem na początku września, 11 dnia cyklu, dwa tygodnie później dostałam regularnej miesiączki. Od tamtego czasu nie współżyłam, natomiast w tym miesiącu okres spóźnia się już 5 dni. Wcześniej miałam problemy hormonalne, przyjmowałam luteinę, odstawiłam leki 4 miesiące temu. W tej chwili przyjmuję gluckophage500 i dostinex. Czy istnieje ryzyko ciąży, jeśli po stosunku dostałam regularny okres, czy opóźnienie może być związane z nawrotem zaburzeń hormonalnych?

Aleksander Ropielewski

Z Pani opisu przyczyn opóźnionego/nieregularnego okresu szukałbym w zaburzeniach hormonalnych. Aby to potwierdzić sugeruję wykonać test ciążowy. Gdy jego wynik będzie ujemny z bardzo dużym prawdopodobieństwem oznaczać to będzie przyczynę hormonalną.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski