Brak okresu a ryzyko ciąży pozamacicznej

Witam,, byłam dziś u lekarza gdyż spóźnia mi się okres o ok 10dni. Ginekolog po wykonaniu usg stwierdził, że może być to ciąża pozamaciczna, mimo, że test domowy tego nie wykrył ale nie jest to ukrwione i jakieś tło (paski) są ułożone tak, że nie wskazują na ciąże. Dał mi jednak skierowanie na test z krwi, a gdy wyjdzie ciąża to od razu do szpitala mam jechać. Czy zazwyczaj wykonuje się operację usunięcia ciąży czy jest szansa na inne leczenie?Nie mam objawów ciąży, plamień itp. Bardzo się boję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najczęściej leczenie jest operacyjne. Wszystko zależy jednak od umiejscowienia zarodka oraz od tego czy dojdzie do samoistnego poronienia i na jakim etapie ciąży. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa.