Brak okresu i ból jajników u 15-latki

moja siostra ma 15 lat, powiedziała mi że nie ma okresu 1,5 miesiąca i do tego strasznie ją bolą jajniki . co to może być ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane przez nieprawidłowości hormonalne. Nie można wykluczyć innego podłoża zaburzeń krwawienia. Siostra powinna udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.