Brak okresu i ból piersi a ciąża przy negatywnych testach ciążowych

Witam,
mam pytanie, otóż z mężem staramy się o dzidziusia, współżyliśmy ze sobą od 04.01.2011, a 09 miałam owulację i po tygodniu zrobiłam test wynik negatywny. Po 2 tygodniach znów zrobiłam i też negatywny.
Czytałam już jakie są objawy ciąży i strasznie boli mnie brzuch od tego czasu i piersi. Nie dostałam jeszcze okresu, chociaż termin mam na 24.01.2011. Czy testy się pomyliły?
Proszę o odpowiedź. Co mam zrobić?

Witam serdecznie,

Na podstawie objawów, które się u Pani pojawiły ani nie potwierdzają ani nie wykluczają ciąży. Oczywiście mogą one sugerować,że doszło do zapłodnienia.
Na początku ciąży stężenie hCG jest zbyt niskie aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Wówczas jego wynik jest wiarygodny. Jednak w razie wątpliwości należy go powtórzyć po tygodniu. Jeżeli nadal sytuacja nie będzie wyjaśniona wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam