Czy test ciążowy może kłamać?

Zrobiłam test ok. 25 dni po przewidzianym zapłodnieniu i wyszedł negatywny, a 10 dni wcześniej dostałam okres, czy jest jeszcze szansa, że za kilka dni pokaże wynik pozytywny?
Test robiłam po południu, czy to może mieć wpływ na wynik?

Witam serdecznie,

Jak podają producenci testy są w stanie wykryć ciążę już po 7-10 dniach od zapłodnienia. Zdarza się, że na początku ciąży test jest negatywny, ponieważ stężenie HCG jest wówczas zbyt niskie.
W Pani przypadku, czyli 25 dni po spodziewanym zapłodnieniu, test byłby już dodatni w przypadku ciąży.

Test można robić o każdej porze dnia, ale największe stężenie HCG zawiera pierwszy, poranny, dlatego zaleca się przeprowadzenie testu rano.

Pozdrawiam