Brak okresu podczas tabletek placebo po zażyciu pierwszego opakowania Vibin

Witam. Mam 18 lat, biorę tabletki Vibin od miesiąca. Współżyłam w tym czasie z chłopakiem, ale wytrysk miał miejsce poza pochwą. Teraz przyjmuję białe tabletki (placebo) i nie mam okresu. Czy powinnam się przejmować, że to ciąża?

Lek. Marta Gryszkiewicz

To, że nie ma okresu to normalne. Krwawienie z odstawienia natomiast powinno nastąpić w trakcie zażywania tabletek placebo. Jednak w pierwszych 3 miesiącach przyjmowania antykoncepcji hormonalnej może być ono różnie nasilone i niejednorodne. Nie należy się tym jednak niepokoić w w/w czasie.