Brak okresu przez dwa miesiące i plamienia

Mam 22 lata i przez dwa miesiace sierpien/ wrzesien nia miałam okresu. po tym czasie dostałam okres , ale nie jest ona taki sam jak przed ta 2miesieczna przerwa , jest mniej obfity i bardziej przypomina plamienia niż miesiączke . dodatkowo takie krwawe incydenty zdarzają sie kilka razy w miesiacu . mam isc w nastepnym tyg do lekarza ale nie wiem czy znow nie dostane krawawienia i nici z bada . rowniez chciałam sie dowiedzieć co moze byc przyczyną takiego zachowania mojego organizmu. ? pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W diagnostyce przyczyn zaburzeń należy brać pod uwagę przede wszystkim infekcje i zaburzenia hormonalne. Wizyta u ginekologa jest konieczna, tylko na podstawie badania lekarskiego będzie można rozszerzyć diagnostykę o badania dodatkowe.