Wywołanie miesiączki a wykluczenie ciąży

Witam okres spoznia mi sie prawie miesiac ciaza wykluczona mialam robione usg wiec ginekolog przepisal mi tabletki na przyspieszenie mam brac 10 dni jesli nastapi krwawienie mam przyjsc do lekarza bo chce bym przez 3 miesiace brala tabletki antykoncepcyjne. Wolalabym nie brac i po okresie ktory dostane poczekac na nastepny nie faszerowac sie tabletkami boje sie ze przytyje po nich. Czy radzi Pani brac antykoncepcyjne czy nie? I cemu az 3 miesiace? Prosze o szybka odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że powinna Pani zadać te pytania lekarzowi ginekologowi, który prowadzi Pani leczenie. Proszę nie bać się oponować, jeśli nie chce Pani stosować tabletek antykoncepcyjnych. A propos długości czasu stosowania tabletek, to specjalista ginekolog zapewne podejrzewa zaburzenia hormonalne jako przyczynę braku miesiączki.Stąd też pomysł wyregulowania krwawień hormonami. O szczegółach zdecydowanie proszę jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym.