Brak pęcherzyka żółciowego a refluks

Witam. 2 lata temu po badaniu gastroskopii stwierzono u mnie refluks zolciowy. Mialem silne bole brzucha oraz wstred do jedzenia. Do tego ofite wymioty zolci z krwia. Od tam tego czasu mialem usuniety pecherzyk zolciowy oraz sledzione. Dzis znow choroba refluksowa sie pojawila tyle ze wystapila niewielka goraczka. A pytanie mam takie czy teraz refluks moze trwac dluzej niz ostatnio ze wzgledu na brak woreczka czy tez niema to znaczenia. ? Wczesniej trzymal mnie rowne 3tyg

Trudno zinterpretować to o czym Pan pisze. Nie ma właściwie takiej choroby jak refluks żółciowy. Żółć może być obecna w żołżdku także fizjologicznie. Pojęcie refluks w gastroenterologii dotyczy choroby refluksowej przełyku, w której treść żołądka cofa się do przełyku. Jak sądzę wymaga Pan porady doświadczonego gastroenterologa.