Brak plamień po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

witam przedstawie inaczej sytuacje 22 czerwca zaczelam brac tabletki 28 kochalam sie bez zab do konca ale 30 je odstawilam bostrasznie zle sie po nich czulam,jest ryzyko ciazy bo jeszcze niemam okresu a ostatni mialam od 14 do 21 czerwca zrobilam test ale wyszedl negatywny,i niewiem dlaczego niee dostalam plamien po odstawieniu,czy przez to ze odstawilam po 7tabletkach normalnie terminowo dostane okres jak zawsze prosze o pomoc bo niewiem co sie dzieje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisanej sytuacji ochrona antykoncepcyjna nie została zachowana i ryzyko ciąży istnieje, w związku z przerwaniem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych możliwe jest również opóźnienie wystąpienia miesiączki. Ew. test ciąży da wynik wiarygodny dopiero po czasie spodziewanej miesiączki. W razie wątpliwości należy przede wszystkim skontaktować się z ginekologiem.