Brak przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych przez dwa lata

Witam. Chcialabym zapytac czy jest bezpieczne, ze biore antykoncepcje od min. 2lat bez przerwy. Najpierw byly tabletki, teraz od jakiegos roku uzywam plastrow evra. Czy to bezpieczne?? Czy powinnam zrobic przerwe? W takim razie jak najbezpieczniej? Nie chce zajsc w ciaze w najblizszym czasie, daltego potrzebuje porady w bezpiecznym, i zdrowym traktowaniu siebie i swojej plodnosci ma przyszlosc.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli nie ma działań niepożądanych stosowanych preparatów, nie musi Pani robić przerwy. Warto to zawsze skonsultować ze swoim ginekologiem, który dokładnie zna Pani wywiad.
Pozdrawiam