Brak sił i senność a wyniki morfologii

Witam. Jeżeli to możliwe to proszę o interpretację moich badań za co z góry baaaardzo dziękuję. Od dłuższego czasu jestem bardzo spiąca i brakuje mi sił, a oto moje wyniki, które odchodzą od norm: EO - 0,63G/L, NEUTH% - 39,2%, EO% - 9,9%, BASO% - 2,4%, HGB - 7,2mmol/l, MCH - 1,6 pozostałe wyniki w normie, łącznie z TSH. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Głównym i najważniejszym problemem jest poziom hemoglobiny. Ma Pani głęboką niedokrwistość (i stąd opisane objawy - senność i brak sił). Wskazana jest pilna konsultacja u lekarza rodzinnego, który będzie mógł wypisać receptę na żelazo w zwiększonych (niż dostępne bez recepty) dawkach.
Należy także przeprowadzić diagnostykę w celu ustalenia przyczyny tak dużej anemizacji organizmu. Stan ten może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu (jeśli doszłoby u Pani w aktualnym stanie do jakiegoś urazu).