Brązowa plama na szyi

Mam brązową plamę na szyi o koło 2cm/2 mam ją odkąd pamiętam. Jak się tego pozbyć? Możliwe że to plama od niedomycia ale za nic nie mogę jej zmyć, też dziwne bo dbam o codzienną higienę ciała, codziennie biorę prysznic itd. od czego to może być i jak się tego pozbyć? Nie swędzi mnie to miejsce ani nic z tych rzeczy, chcę się tego pozbyć bo wygląda brzydko trochę ;/
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie widząc zmiany, niemożliwe jest określenie charakteru zmiany.
Powinna się Pani zgłosić do dermatologa, który poprzez badanie kliniczne (jeśli okaże się to konieczne także w badaniach dodatkowych), oceni jakiego typu jest to zmiana i zaproponuje dostępne metody jej usunięcia lub zmniejszenia.

Prawdopodobnie jest to rodzaj znamienia barwnikowego,a więc zmiana genetycznie uwarunkowana i nie mająca związku z higieną.Byc może można ją usunąc laserem,.albo chirurgicznie-ale o tym może zadecydowac lekarz.tymczasem należy ją bezwzględnie chronic przed słońcem i stosowac na codzień filtr 50 (np Avene,Anthelios XL )