Brązowa wydzielina z pochwy - co oznacza?

Witam.

Mam 20 lat. 8 grudnia uprawialiśmy z chłopakiem petting. Po nim zauważyłam na pościeli trochę krwi. Następnego dnia na majtkach miałam brązową wydzielinę. Trwa to już drugi dzień. Dodam, że jestem przed okresem (ma on nastąpić 14 grudnia) cykl trwa 27 dni. Czy wydzielina może być objawem jakiejś choroby ?

Witam serdecznie!

Być może doszła do otarcia w drogach rodnych i to jest przyczyna najpierw krwawienie a następnie plamienia.

Plamienia przed miesiączkami mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. W takim przypadku konieczna jest wizyta u ginekologa, wykonanie odpowiednich badań hormonalnych oraz włączenie odpowiedniego leczenia. Jednak  nie można postawić takiego podejrzenia na podstawie jednorazowego plamienia. Proszę poczekać do kolejnego cyklu i gdyby objawy się pojawiły  udać się do ginekologa.

Pozdrawiam