Brązowa wydzielina i skrzepy z pochwy – czy to coś poważnego?

Mam 17 lat, stosuję od 8 miesięcy plastry antykoncepcyjne i wszystko do tej pory było dobrze. Ginekolog stwierdził jedynie, że mam nadżerkę. Lecz przez kilka ostatnich dni miałam brązową wydzielinę z pochwy, która mnie bardzo zaniepokoiła, następnie wydzielina była połączona z krwią, potem powstały duże skrzepy, które niestety wydzielają się aż do dnia dzisiejszego. Trwa to już ponad tydzień.
Dodam jeszcze, że nieraz podczas stosunku również pojawia się krew. Czy to coś poważnego? Powinnam udać się do lekarza?

Witam serdecznie!

Plamienie kontaktowe będące krwawieniem podczas stosunku jest najczęstszym objawem nadżerki.

Brązowa wydzielina występująca w środku cyklu jest z kolei objawem stałego krwawienia z dróg rodnych, które bardzo powoli wydostaje się na zewnątrz (krew ulega utlenowaniu i zmienia barwę na brązową). Taki stan może mieć różne podłoże, choć zdiagnozowana u Pani wcześniej nadżerka wydaje się tu być „głównym podejrzanym”.

W obecnej sytuacji wizyta u ginekologa wydaje się być niezbędna. Podczas badania specjalista jednoznacznie ustali źródło plamienia i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam