Brązowa wydzielina z pochwy przed okresem

Witam, mam pewien problem. Dostalam dzien przed okresem brazowe plamienie ,okres mam dostac 18.01 ,ostatnio mialam 7.12 a pierwsza miesiaczka to 27.07.2008. Nigdy tak nie mialam i sie martwie. Z moim chlopakiem ostatnio uprawialam seks jakies 2 tyg temu i tylko chwile bawilismy sie bez ze strachu o zjasciu w ciaze. Mam 19 lat prosze o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości wystąpią w następnym cyku to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.