Co oznacza brązowa wydzielina z pochwy u osoby narażonej na stres?

Powinnam miec juz okres zamiast tego mam brazowa wydzieline. W dniu w ktorym mialam dostac okres bylam pewna ze to bedzie to (bole podbrzysza charakterystyczne dla mojich cykli, bolace piersi, wzdecia). kiedg bardzo zabolal mnoe brzych wiedzialam ze to okres wiec poszlam do toalety, i kiedy sie podtarlam zaywazylam troche krwi. jednak nalozylam podpaske i po kilku godzinach obserwacji zauważyłam ze zamiast krwi jest jej znikoma ilosc z nielicznymi zakrzepami(stara krew jakby pod konec okresu) i brazowy sluz. 3 dni przed oktesem mialam biala wydzieline ale zazwyczaj tak miewam. Dodam ze mam regularny okres cykl 30-32 dni. z chlopakiem zawsze sie zabezpieczalam mimo wszystko sie obawiam. lecze sie co jakis czas na zapalenie pecherza lekami takimi jak furagina moze to tez ma jakis wplyw. w kazdym razie juz 3 dzień mam ta brazowa wydzieline jednak juz bez krwi. czym to moze byc spowodowane? dodam ze bylam narazona na duzy stres ostatnio.. Prosze o pomoc bo na prawde nie mam pojecia co robic a moje poprzednie pytanie zostalo pominiete :(

Lek. Michał Lenard

Sytuacje stresowe mogą wpływać na cykl miesiączkowy i zaburzać jego przebieg. Sugeruje na wszelki wypadek wykonać test ciążowy. W przypadku negatywnego wyniku i nie ustępowania objawów konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!