Brązowe plamienia po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, mam 19 lat . W piątek tj. 13.06 zjadłam ostatnią tabletkę z blistra. Tabletki jem od ponad 1,5 roku. Wczoraj-tj. 17.06 dostałam brązowego plamienia, dziś natomiast jest ono już bardzo słabe, widoczne jedynie przy oddawaniu moczu. Tabletki jadłam regularnie, żadnej nie pominęłam. Czy takie plamienie jest plamieniem normalnym ? Czy mogę rozumieć je jako "krwawienie z odstawienia"? Czy mam powody do obaw? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednorazowe wystąpienie brązowego plamienie nie powinno być powodem do niepokoju. W przypadku nawrotu dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.