Brązowe plamienie w 20. dniu cyklu - jakie są jego przyczyny?

Witam. Mam zazwyczaj cykle 35-dniowe. Wczoraj, będąc w 20. dniu cyklu, zauważyłam na wkładce higienicznej brązowe plamienie, które było dość skąpe. Poza tym nie mam żadnych dolegliwości, czasem odczuwam lekkie "łaskotanie" w dole brzucha, czasem kłuje mnie prawy jajnik. Mama twierdzi, że to może być plamienie owulacyjne. Czy to możliwe? Ostatnio podejrzewałam anemię, ale badania stanowczo to wykluczyły, poza tym wybrałam się na badanie, które miało mi odpowiedzieć na pytanie, czy mam chorą tarczycę - okazało się, że wyniki mam wręcz książkowe i jestem zdrowa. A może powinnam wykonać inne badania? Bardzo chciałabym mieć dziecko w niedalekiej przyszłości.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
plamienie ma najprawdopodobniej związek z owulacją. Takie plamienia trwają zazwyczaj 1-2 dni i nie są niczym niepokojącym.
Gdyby plamienia się przedłużały, wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam