Brązowe plemienia podczas stosunku - z czym są związane?

Witam!
Ciągle mam ten sam problem, mam miesiączkę raz za późno, raz za wcześnie, ale chciałabym się dowiedzieć, co to jest, że zawsze po stosunku mam brązowe plamienia. Raz bardzo skąpe, a raz obfite i tak cały miesiąc aż do miesiączki, nie biorę tabletek. Używamy prezerwatyw.
Martwię się, bo to nie taki tam lekki brąz, tylko taki brąz-brąz, ciemny. Martwię się, z czym to może być związane, jest już tak 2 miesiące.
Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Krwawienie/plamienie po stosunku najczęściej jest spowodowane obecnością nadżerki. Ta z kolei często powstaje przy zaburzeniach hormonalnych, a te wywołują zaburzenia miesiączkowania w postaci nieregularnych cykli. Wszystkie te dolegliwości wskazują na konieczność konsultacji ginekologicznej, w celu wszczęcia diagnostyki i podjęcia ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam!