Brązowe upławy i ból piersi po stosunku przerywanym a objawy ciąży

Witam , tydzień temu mieliśmy z chłopakiem stosunek przerywany. Otóż wiem ,że to nie najlepsze zabezpieczenie . Mam brązowawe upławy oraz przed 3dni miałam mocny ból piersi ... Czy już w pierwszym tyg moga wystąpić objawy ciąży , czy to wgl może być ciąża? Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Tak jak Pani napisała, stosunek przerywany nie jest uznany za skuteczną metodę antykoncepcyjną. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży powinna Pani zatem wykonać test ciążowy. A propos objawów, to nie jest to możliwe by objawy ciąży wystąpiły już w pierwszym tygodniu po stosunku. Brązowe upławy świadczą natomiast o domieszce krwi, co oznacza, że powinna się Pani skonsultować ze specjalistą ginekologiem.