Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowy śluz: to ciąża, czy coś poważniejszego?

Witam. Dostałam niby okresu - ja tak to rozumiem. Mam powiększony brzuch jak przy wcześniejszych okresach. Gdy poszłam do toalety zauważyłam brązowy śluz. Myślałam, że to początek okresu, więc nic z tego sobie nie robiłam. Normalnie użyłam wkładki, ale okresu normalnego jeszcze nie dostałam, tylko już 3 dni mam niewielkie brązowe plamienie. Normalnie współżyję z mężem bez zabezpieczeń, bo staramy się o dziecko. Nie wiem co mi jest, czy to ciąża, czy coś poważnego? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Witam serdecznie.
Kobiety będące w ciąży mogą mieć 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Krwawienia te mogą być takie same jak poprzednie miesiączki lub mieć odmienny przebieg. Powinna Pani wykonać test ciążowy.
Plamienia poprzedzające miesiączkę mogą być wynikiem m.in. zburzeń hormonalnych. Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a w kolejnych cyklach pojawiły się plamienia wskazana będzie konsultacja ginekologczna.
Pozdrawiam.

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy